B-14 Bergara Match Precision (BMP) 6.5 Greedmoor, цев 61 см.

3200,00 лв. Всички цени са с включено ДДС

Изчерпан

Категории: ,

Описание

B-14 Bergara Match Precision (BMP), е поредната серия карабини на Бергара насочена към точна стрелбата на средни и дълги дистанции.  Пушка e в комплектация  с алуминиево шаси вместо традиционно дърво или фибростъкло. Доколкото карабината B-14 Bergara HMR е по –универсална и е с относително по-комплексно предназначение за стрелци от спортните  федерации, ловци и има тактическо приложение,  то серията BMP е с строга ориентация  към спортисти и снайперисти, които искат да притежават напълно готова стрелкова платформа, с възможности за допълнително конфигуриране.

Алуминиевото шаси с което е комплектована  Bergara Match Precision  предлага много предимства пред класическите приклади:

  • Възможности за регулиране по височина на „бузата“ на приклада.
  • Регулиране на дължината на приклада.
  • Регулиране на затилъка на приклада по вертикална плоскост и хоризонтална плосткост.
  • Уголемен бутон на пълнителя с възможност за освождаване на пълнителя с показалеца на стрелящата ръка.
  • Разширена гърловина за бърза и облекчена смяна на пълнителя.
  • Шасито разполага с монтажни отвори M-LOK Rail
  • Предвидена е възможност за монтаж на мопопод задна опора и бипод предна опора
  • Налични са стандартните монтажни отвори за монтаж на планки „пикатини“ с наклон от 0 до 20 МОА.

Спусъка на B-14 Bergara Match Precision (BMP) е с ясно изразена извивка и е защитен от широка спусъкова скоба. Фабрично спусъка е с тегло около 1300-1400 грама. Ръкохватката на шасито BMP е гумирана и е съвместима с ръкохватката на AR платформа. Ръкохватка е под ъгъл, който по -малък – от  този на типичните  AR-15 конфикурации. Предпазителя е монтиран в специално изработен монтажен отвор в шасито и въпреки уголемения си бутон за влючване/изключване е разположен максимално ниско, за да не пречи при монтажа и употребата на оптически мерни прибори. Всички монтажи и демонтажи по шасито се извършват с обикновен инструментарим без необходимост от специално оборудване.

Калибър . Освен „дивите котки“ на любители стрелци и  оръжейници, сполучливи нови калибри, понякога се налагат и от водещи оръжейни компании. Такава е историята и на 6.5 Greedmoor, не че и тук не се е минало без участието на стрелците. Най-интересното е, че компанията Хорнади е откликнала и рискувала с разработка на принципно нов боеприпас. Двама души могат се считат за бащи на 6.5 Greedmoor. Денис Демил, водещ стрелец в дисциплината High Power Rifle на International Confederation of Fullbore Rifle Associations в сътрудничество с Дейвид Еймари /между другото също стрелец/ главен балистик на Хорнади.Общата им неудовлетвореност от наличните фабрични боеприпаси на пазара им помага, да формулират общите черти на желания от тях боеприпас:

  • Боеприпасът да се подава от сменям пълнител, включително при полуавтоматични и автоматични оръжия.
  • По – слаб откат от 308 Win
  • Настилна траектория и възможност за снарядяване с куршуми с висок балистичен коефицент.
  • Да използва общодостъпни компоненти /включително типове барут/ за преснарядяване на боеприпаса.
  • Лесен за производство в промишлени условия за задоволяване на масово потребление.
  • Падане под звуковата бариера след дистанция от 1 километър.
  • Дъно на гилзата с размер на гилзите на най-разпространените боеприпаси  30 калибър, за максимално облекчение при преминаване на налични оръжия  в калибър 30 към новия боеприпас.
  • Обща дължани на патрона по-малка от 72 мм.  за възможно използване на т.нар. платформа short action при работа с болтов затвор.

Денис Демил, Дейвид Еймари и Хорнади се справят отлично, като резултата е 6.5 Greedmoor. Боеприпасът носи наименованието на легендарното стрелбище в Лонг Айлънд Creedmoor Rifle Range. Към настоящия момент най-разпространените производствени серии на 6.5 Greedmoor се снарядяват с проектили от 120 до  147 грейна / 7.77 – 9.5 грама/  с най-различно предназначение мач патрони, ловни патрони  и т.н.

Бергара B14, модел BMP 6.5 Greedmoor, цев – 61 см ,  характеристики :

  1. Материал на цевта: стомана 4140 CrM
  2. Дължина на цевта Extreme Hunter 6.5 Greedmoor –  24 “ /инча/ –  61 см
  3. Стъпка на нарезите 1:08“
  4. Диаметър на цевта: 21,2мм.
  5. Резба на цевта: 18х1 мм
  6. Дължина Бергара B14, BMP 6.5 Greedmoor  43.3 ” /инча/ – 110см.
  7. Тегло 5 кг.
  8. Вместимост на пълнителя – 5 патрона

Допълнителна информация

Производител

Bergara

Калибър

6.5 Greedmoor

Все още няма отзиви.

Само влезли клиенти, които са поръчали този продукт, могат да оставят отзив.

Ние използваме „бисквитки“ и други подобни инструменти, за показване съдържанието на сайта и подобряване на потребителското изживяване. Повече информация за „бисквитките“ може да намеритe тук.